Gimnastinis lankas lieknėjimui. Kiek tai efektyvu?

Gimnastinis lankas – vienas iš prieinamiausių treniruoklių. Tačiau ne visi žino, kaip juo teisingai naudotis. Sukimo proceso metu, dažnai pertempiami nugaros raumenys, dėl ko patiriami tam tikri nemalonumai su sveikata. Tačiau naudojant teisingai, lankas labai efektyvi priemonė, ypač, formuojant talijos reljefą.

Hula Hoop Teisingų pratimų efektyvumas

Teisinga stovėsena, norint sukti lanką, turėtų būti tokia: kojos suglaustos, vos palenktos per kelius, rankos ištiestos į šalis, nugara tiesi. Sekite, kad nenorom kojos nesiskėstų – tokiu atveju bus „įdarbinami“ šlaunų ir sėdmenų raumenys; o jums reikia treniruoti juosmenį. Todėl tai yra labai svarbu.

Visi judesiai, sukimo metu, turi būti ritmiški, ramūs ir reguliarūs. Staigūs judesiai gali traumuoti nugarą. Judėti reikia ne pirmyn – atgal, kas yra smagiau, o pagal laikrodžio rodyklę, nepertraukiamai sukant juosmenį. Amplitudė turi būti minimali. Lanką sukti reikia tik talijos pastangomis – kitos kūno dalys turi būti, kiek įmanoma, nejudamos.
Treniruoti taliją lanko pagalba, geriausiai nevalgius. Pageidautina prieš tai atlikti kvėpavimo pratimus, kurie padeda pašalinti orą iš pilvo.

Gimnastinis lankas
Gimnastinis lankas

Geresniam efektui pasiekti, lanką geriau sukti po 20 minučių kasdien. Išskyrus pilvo ir talijos raumenų stiprinimo ir elastingumo didinimo, lankas lavina judesių koordinaciją, gerina žarnyno darbą, lavina ritmiką.

Gimnastinis lankas. Kuo papildyti pratimą?

Jei lanko sukimo metu, jūs papildomai stipriai įtempsite rankų raumenis, išlaikant jas horizontaliai kiek galima ilgiau, jūs gan greitai pajusite riebalų mažėjimą probleminėse zonose. Pabandykite pratimo metu, delnus laikyti atsukus į lubas. Net ir dvi – trys, šio statinio pratimo minutės, duos apčiuopiamų rezultatų jau po kelių savaičių.
Būtinai, sukant lanką, įtempkite pilvo raumenis ir nepamirškite nepertraukiamai kvėpuoti. Dažniausiai pasitaikanti kvėpavimo klaida – užsilaikymas, iškvėpus orą. Teisingas kvėpavimas būtinas visų treniruočių metu, nepriklausomai nuo jų pobūdžio.

Pasistenkite, treniruotės metu, nežiūrėti televizoriaus, nors tai ir padeda „sutrumpinti“ laiką, bet nukreipia dėmesį nuo teisingų judesių atlikimo. Pratimo metu susikoncentruokite vien tik raumenų stiprinimui.

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *