Mažo kaloringumo dieta – ilgesnio gyvenimo garantas

Naudingiausios yra dietos, turinčios minimalų rafinuotų angliavandenių, gyvulinių riebalų ir cukraus kiekį. Taigi turintiems antsvorio žmonėms, besilaikantiems tokios dietos, ankstyvos mirties rizika sumažėja 18%.
Škotijos mokslininkai nustatė, kad laikantis mažai kalorijų turinčio mitybos režimo, galima žymiai pailginti didelį antsvorį turinčių žmonių gyvenimo trukmę.

Ilgo gyvenimo paslaptis

Mažo kaloringumo dieta
Mažo kaloringumo dieta

Škotijos Aberdyno universiteto ekspertai atliko tyrimą su savanoriais, kenčiančiais dėl nutukimo. Kaip paaiškėjo, būtent tinkamai pasirinktas mitybos režimas jiems padės sulaukti gilios senatvės: pasak mokslininkų, naudingiausios yra dietos su minimaliu rafinuotų angliavandenių, gyvulinių riebalų ir cukraus kiekiu. Taigi antsvorio turintiems žmonėms, besilaikantiems tokio mitybos režimo, ankstyvos mirties rizika sumažėja 18 procentų.

Tačiau mokslininkai pabrėžia, kad jiems kol kas nepavyko išsiaiškinti, ar toks mitybos režimas galėtų sumažinti širdies ir kraujagyslių bei onkologinių ligų atsiradimo riziką. Be to, vis dar negalima konkrečiai atsakyti į klausimą, ar aktyvi sportinė veikla gali skatinti ilgaamžiškumą, jei asmuo nesilaiko sveikos mitybos taisyklių.


Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *