Kaip įveikti sąstingį lieknėjimo periode?
Autorius: Dietologija.lt

Kaip įveikti sąstingį lieknėjimo periode?

  Kiekvienas, nors kartą bandęs mesti kūno masę, susidūręs su tokiu reiškiniu, kaip sąstingis, svorio metimo atžvilgiu. Tai tada, kai, rodos, ir maistas subalansuotas, ir fizinis aktyvumas adekvatus, o svoris neatsitraukia arba, jei ir atsitraukia, tai keli gramai. Nuo ko taip gaunasi ir kaip su tuo sąstingiu kovoti, pasistengsime išsiaiškinti.

  Lieknėjimo procese, rezultatyviausios būna pirmosios 2 – 4 savaitės, ypač, jei svoris gerokai viršijo normas. Kodėl? Čia viskas paprasta – dėka druskos ir cukraus apribojimų, organizmas pirmoj eilėj atsikrato skysčių ir taip vadinamų „šviežiųjų“ riebalų. Tai yra to, ką jūs visai neseniai prikaupėte ant savo talijos ir pilvo.

  Ir štai jūs pastebėjote, kad svoris nustojo kritęs ir jūsų optimizmas pradeda blėsti kartu su juo. Ganėtinai dažnai, šioje stadijoje, daugelis patiria nusivylimą ir atsisako tolesnių lieknėjimo planų. Taip elgtis ne valia!
  Toks organizmo sąstingis vyksta tik dėl to, kad jis adaptavosi prie jūsų naujojo gyvenimo būdo ir patirdamas stresą, dėl prarandamų riebalinių sankaupų, kurios buvo kaupiamos visuotinio bado laikmečiui.

  Sąstingio efektas gali būti rodikliu to, kad jūsų svoris stabilizavosi ir jau negręsia greitam jo prieaugiui. Bet čia tik tuo atveju, jei jūs nepulsite vėl prie kaloringo maisto ir didelių jo kiekių, kerštaudami dėl ne tokio rezultato, kokio tikėjotės.

  Kaip gi įveikti tą barjerą ir tęsti tolesnį antsvorio atsikratymą?

  Jums būtina išstumti savo organizmą iš vėžių, kad jis „susipurtytų“ ir tęstų energijos naudojimą, iš savo anksčiau sutaupytų „juodai dienai“, atsargų. Ko tam būtinai reikia?

  Pabandykite organizmui ir sau surengti šventę, padidinus racione kaloringumą – 300 – 500 kalorijų.Tuo pačiu jūs jam paduosite signalą, kad taupyti riebalus, nėra prasmės, nes energetinis badas jam jau negręsią.

  Kitas kelias – surengti iškrovos dieną, apribojus kaloringumą iki pusės jūsų įprasto raciono. Bet taip organizmą „supurtykite“ tik tuomet, jei neturite sveikatos problemų, o kitą dieną sugrįžkite vėl prie savo įprasto raciono.
  Jei praktikuojate fizinius pratimus, tai verta peržiūrėti savo treniruočių planą. Gal būt, verta pridėti naujų pratimų, pabandyti kitokių krūvių tipus ir pan. Tai yra, jei jūs praktikavote bėgimus, tai gal būt reikia pakeisti juos važiavimu dviračiu. Jei treniravotės treniruokliu, tai galima pabandyti pereiti prie svarmenų. Čia tik jūsų fantazijos reikalas.

  Ir atminkite, kad toks sąstingis, gali būti visiškai natūralus reiškinys. Tik viena – ne verta dėl jo nusivilti ir nutraukti lieknėjimo programą. O jeigu sąstingis negatyviai veikia jūsų motyvaciją, verta pasinaudoti aukščiau aprašytais metodais.

  • Autorius: Dietologija.lt
  • 20 gegužės, 2017