Kartusis šokoladas lieknėjimui: dieta smaližiams

Kartusis šokoladas lieknėjimui
Leidžiama vartoti daugelyje dietų
Juodasis kartusis šokoladas
Ilgai išlaiko soties jausmą

Dieta – didelis iššūkis kiekvienai mūsų, o saldumynų mėgėjams – juo labiau. Na negali žmogus įsivaizduoti savo gyvenimo be gabaliuko torto prie arbatos, be porcijos ledų, pakeliui į parduotuvę, be lėkštės šokoladinių sausainių, žiūrint įdomią televizijos laidą. Greičiausiai, tokiems smaližiams ir buvo sukurtas kartusis šokoladas. Jis ir skanus, ir naudingas, ir gyvenimas su juo atrodo pilnas ir laimingas.

Jis ir skanus, ir naudingas

Įdomu, kodėl būtent kartųjį šokoladą, leidžiama vartoti daugelyje dietų? Kur ten – su juo net vykdomos iškrovos dienos. Kodėl šiems tikslams neleidžiamas lengvesnio skonio pieninis šokoladas? Kuo gi pasireiškia karčiojo skanėsto nauda? Ir ar tikrai šis produktas daro įtaką lieknėjimui? Mes pasistengsime atsakyti į visus klausimus.

Neseniai mokslininkai atliko tyrimus, šio produkto atžvilgiu. Ir galų gale, gavo netikėtą ir labai malonų rezultatą: tie, kurie reguliariai vartoja kartųjį šokoladą, turi tobulas kūno formas ir, palyginti, mažai riebalinių audinių.

Reikalas tame, kad kartusis šokoladas – antioksidantų šaltinis, teigiamai veikiantis medžiagų apykaitą organizme, jame gausu naudingų riebiųjų rūgščių, kurios, kaip nebūtų keista, padeda deginti riebalų perteklių. Be to, šis skanėstas – puikus antidepresantas, malšinantis nerimo jausmą ir nervinę įtampą. Jo dėka organizme išskiriama daugiau laimės hormonų, taip vadinamų – endofrinais.

Jame gausu vitaminų: ACEF, B grupės; mineralų ir mikroelementų: seleno, geležies, cinko, kalio ir net kalcio.

Kartusis šokoladas lieknėjimui
Šokoladas padeda lieknėt

Ir dar apie naudingąsias karčiojo šokolado savybes

Pagal maistingumą, jį galima prilyginti prie žaliųjų obuolių ir natūralaus jogurto.

Jis sukelia darbingumą ir priduoda budrumo. Skaitomas puikia profilaktine priemone, peršalimo ligoms. Todėl drąsiai krimskite juodąjį šokoladą žiemą.

Teigiamai veikia širdies – kraujagyslių sistemą, gerina kraujo sudėtį, gerina galvos smegenų veiklą.

Kakavos aliejus, kuris ir yra vienas pagrindinių karčiojo šokolado komponentų, gerai apsaugo mūsų odą nuo kenksmingų ultravioletinių spindulių. Viena plytelė šio šokolado, suvalgyta per savaitę, padidins Jūsų organizmo pasipriešinimą saulės spinduliams, 10 procentų.

Taip pat kakava teigiamai veikia dantis, todėl kartusis šokoladas gražiai šypsenai nekenkia, kaip karamelė, sausainiai, tortai ar kiti saldumynai.

Flavonoidai, kurių taip pat gausu karčiajame šokolade, įtakoja odos stangrumą ir švelnumą.

Moterims, kurioms nesvetimos priešmenstruacinės kančios, į savo racioną būtinai turi įtraukti šį skanėstą. Jis ženkliai palengvina nemalonius simptomus.

Ne daugiau 30 gramų į parą

Gerbiami ponai ir ponios, kurie nusprendėte sulieknėti, turėkite omeny, kad kartusis šokoladas, nors ir labai naudingas, bet ne menkai ir kaloringas (100 gramų, tenka apie 550 ccal). Todėl dietologai rekomenduoja neviršyti 30 g šokolado, per parą.

Esant ant dietos, pieniniu šokoladu kartųjį pakeisti negalima. Pieninis skatina apetitą, dėl ko norom – nenorom, norisi dar labiau valgyti, kai, tuo tarpu kartusis – ilgai išlaiko soties jausmą.

Kartaus šokolado dieta

Specialiai smaližiams, siūlome dietos variantą, kurioje tiesiogiai dalyvauja mūsų pagrindinis herojus – kartusis šokoladas. Tęsiasi tokia dieta tik savaitę, per kurią žmonės netenka nuo 3, iki 7 kilogramų. Tai ką – pradedam?

Dienos bėgyje valgome tiktais kartųjį šokoladą ir užgeriame nesaldžia kava. Tačiau suvalgomas jo kiekis, neturi viršyti 100 g.

Praėjus trims valandoms, po šokolado ir kavos vartojimo, reikia gerti paprastą, negazuotą vandenį.

Šokoladinis racionas kategoriškai draudžiamas:

Hipertonikams;

Besilaukiančioms moterims;

Sergantiems cukriniu diabetu;

Alergiškiems šokoladui žmonėms;

Tiems, kurie serga inkstų, kepenų, tulžies pūslės ligomis.

Tikiuosi, tokia skani dieta – jums patiks. Norisi palinkėti: – „Draugai, tebūnie pas jus viskas šokolade“.

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *