Kiek kalorijų reikia į dieną, kad sulieknėti?

Daugelis žmonių palaiko savo formą daugeliu dietų pagalba. Bet kuriuo atveju, visos jos paremtos kalorijų ribojimais. Tai koks gi kalorijų kiekis skaitomas idealiu, kad nepriaugtume antsvorio?

1. Skirtinga norma. Jei kalorijų norma moteriai, sudaro iki 3000 kalorijų, tai vyrui – iki 3200. O kiek reikia kalorijų, kad sulieknėti? Specialistai paskaičiavo, kad lieknėjimui, mažinti kalorijų normos iki 1500 – nereikia. Į šį skaičių galima sutalpinti tris pilnaverčius pavalgymus ir net pasilepinti gabalėliu šokolado ar porcija ledų. Beje, desertus valgyti geriau ryte, kad per dieną organizmas suspėtų perdirbti ir įsisavinti angliavandenius.

2. Žemo kaloringumo pusryčiai. Kiek kalorijų mes valgysime per pusryčius? Labai nedaug, jei pusryčius gaminsime iš grūdinių kultūrų – košes. Grūdinėse kultūrose esantys angliavandeniai ilgai įsisavinami ir kelias valandas teiks jums energiją ir jūs ilgam patirsite soties jausmą. Pusryčiams gaminti galima košę iš avižų, grikių arba keturių grūdinių komponentų. Atminkite, kad košes reikia virti ne pieno, o vandens pagrindu, nes virimo metu, pieno baltymai suskyla ir jokios naudos organizmui tai neduos.

Kiek kalorijų per dieną suvartoti?

Kiek kalorijų
Kiek kalorijų suvartoti per dieną?

3. Skanūs pietūs. Kiek kalorijų reikia per pietus? Atminkite, kad vienas maitinimasis per dieną, turi būti sočiu ir pilnaverčiu. Per pietus galima suvalgyti ir sriubos, ir atras patiekalą, kuriame bus mėsa ar žuvis su garnyru. Pavalgius pietus, būtinai reikia pasiekti sotumą ir jaustis taip, kad tu tikrai gerai pavalgei. Jei per daug įsitrauksite į dietas ir suvartosite per dieną mažiau, nei 70 g angliavandenių, tai gali blogai baigtis – apalpimais, nerviniais išsišokimais ir stipraus nuovargio pasireiškimu.

4. Jei nevalgyti po šešių? Kai kurie dietologai valgyti po 18-tos valandos ne rekomenduoja, remdamiesi tuo, kad nuo šešių, iki devynių valandų vakaro, organizmo gebėjimas perdirbti gautą maistą ir suskaidyti riebalus ir angliavandenius, žymiai sumažėja. Todėl, geriau vakarieniauti ne vėliau kaip septintą valandą vakaro. Tačiau, jeigu jūs grįžtate iš darbo vėlai, tada paskutinis valgymas, turėtų būti ne trumpiau, negu trys valandos iki miego.

5. Ką valgyti vakarienei? Vakarieniauti geriau patiekalais, turinčiais lėtųjų angliavandenių, pavyzdžiui, daržovių salotos. Salotos gali būti su vištos krūtinėle arba su jūros produktais. Svarbu, kad įvairūs baltyminiai produktai būtų ne riebūs. Patirkite nuo valgio malonumą, gerai sukramtykite maistą ir jokiais būdais ne badaukite.

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *