Kodėl mes storėjame

Antsvorio atsiradimui daro įtaką kelios pagrindinės priežastys: somatinė sveikata ir psichologinės problemos.

Jei antsvorį sukelia kokia nors liga dažniausiai tai žmonės sužino iš savo gydytojų. Taip pat psichologinės priežastys gali sukelti persivalgymą ir tai reiškia, kad gali

Apie psichologines antsvorio atsiradimo priežastis ir tai kaip jų atsikratyti, pasakoja klinikinė psichologė ir šeimos psichoterapeutė Rasa.

Nuo ko mes storėjame

Žmogui maistas tai yra ne paprastas alkio numalšinimas, tačiau ir reikšmingas kultūrinis – socialinis simbolis, todėl žmonės valgo n tik tada, kai yra alkani, tačiau ir tada, kai yra sotūs. Šiuo atveju persivalgymas paskatina netinkamą virškinimą ir antsvorio atsiradimą. Tačiau kodėl žmonės persivalgo? Tai gali nulemti daugelis psichologinių priežasčių.

1.  Nepatenkinami emociniai poreikiai

Maisto kultūros formavimas turi būti pradedamas dar ankstyvoje vaikystėje: kūdikiui mamos pienas yra ne tik maistas, tačiau ir motinos rūpesčio, meilės, supratimo ir saugumo simbolis. Kai žmogus suauga, pas jį išlieka šilumos, saugumo ir meilės poreikis, ir jei jis nėra patenkinamas tokiu atveju visi šie poreikiai yra pakeičiami maistu. Jei šios emocijos yra užgožiamos, jei jie nėra patenkinami natūraliu būdu, tokiu būdu išauga apetitas ir atitinkamai išauga maisto poreikis.

2. Noras apsaugoti nuo žiauraus išorinio pasaulio

Labai dažnai stambūs žmonės turi vieną ypatybę: už apimties turinčios išvaizdos labai dažnai slepiasi trapi ir įskaudinta siela. Dažniausiai tai yra neigiamų emocijų strigimas. Šiuo atveju riebalų sluoksnis tampa tarsi tam tikra apsauga, kuri maskuoja trapią arba silpną, jautrią sielą. Vietoje to, kad būtų sustiprinta siela žmogus augina riebalus ir tokiu būdu aplink save sukuria apsaugą, kuri tam tikra prasme padeda ištverti kitų žmonių kritiką, kurią sukuria apkūni figūra.

Kodėl didėja mūsų antsvoris

sustorėjimas
Kodėl storėjame

3. Municipalinė sąmonė

Tai yra dar viena svarbi priežastis kodėl atsiranda antsvoris – psichologinė ir kultūrinė – socialinė vienu metu. Dėl istorinių priežasčių vyresnio amžiaus žmonėms teko patirti alkį, todėl atsirado tokia nuomonė, kad yra nuodėmė maisto nesuvalgyti iki galo, reikia suvalgyti viską kas yra lėkštėje. Taigi valgymas taip pat yra ir socialinis aspektas. Maistas tampa ne paprastu alkio malšinimo aktu, tačiau ir tam tikru simboliu. Kai yra auklėjami vaikai labai dažnai suaugę naudoja maistą – pyragėlius, saldainius arba šokoladus – tai yra paskatinimas už gerą elgesį ir tada žmogus net suaugęs pradeda save skatinti saldėsiais.

4. Jausmų pakeitimas

Žmonės labai dažnai alkio jausmą sumaišo su kitais jausmais, pavyzdžiui, jie valgo iš liūdesio arba nuo nuoskaudos. Tačiau dažniausiai žmonės, jaučia troškulį, tačiau jie to nesuvokia ir nežino, kad jiems reikia išgerti vandens, o vietoje to jie valgio ir geria saldžius gėrimus.

5. Valgymas su kompanija

Šventinė užstalė, o užsispyrusi šeimininkė siūlo suvalgyti dar vieną gabalėlį, tortas kolegos gimtadienio proga – visa tai skatina persivalgymą. Mums nesinori įžeisti kitų žmonių, todėl mes suvalgome daugiau, nei reikia.

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *