Liekna talija kokius pratimus galima daryti namuose
Autorius: Dietologija.lt

Liekna talija kokius pratimus galima daryti namuose

Apie ploną taliją, kuri žavi vyrus ir verčia pavydėti moteris, svajoja kiekviena mergina. Kai kurios, siekiant šio tikslo, „sėda“ ant griežtų dietų, kitos – alina save prakaitus mušančiomis treniruotėmis. Tačiau gana dažnai, rezultato nėra nei vienu, nei kitu atveju. Rezultatas, žinoma, būtų geras, jei prisilaikytų tam tikrų taisyklių ir reikalavimų. O tai fizinių krūvių ir mitybos teisingas subalansavimas. Mityba padeda organizmui mažinti riebalų sankaupas, o treniruotės – formuoja kūno reljefą. Todėl mitybos ir fizinių krūvių suderinamumas, duoda greitą ir norimą rezultatą.

Kokie pratimai dailina talija


Kad įgyti ploną taliją, treneriai rekomenduoja į savaitę pravesti 3 – 4 treniruotes, kurias reikia pradėti nuo ne didelio apšilimo. Atkreipk dėmesį, kad valgyti galima ne trumpiau kaip 1,5 valandos iki treniruotės pradžios. Bet ir alkanai treniruotis ne valia.

Kaip apšilimą, galima naudoti ėjimą vietoje, bėgimo takelį, šuoliukus, šokius ar aerobinius elementus. Prie to – apšilimas neturi būti ilgesnis 10 minučių. Toliau – gali pereiti prie liemens šoninių raumenų apšilimo. Tam padaryk po 10 atsilenkimų į kiekvieną šoną. Atsilenkimus daryk vidutiniu tempu, prie laisvo kvėpavimo. Toliau – padaryk po 10 vertikalių pasisukimų į abi puses. Atkreipk dėmesį į tai, kad pratimai neturi būti skausmingi, diskomfortiški ar nemalonūs.

Pratimai lieknai talijai


Atsigulk ant nugaros, kojos ir rankos ištiestos. Sulenk kojas per kelius 90 laipsnių. Rankas ištiesk į šalis, įtempk presą. Iškvepiant – nuleidinėk kojas į vieną šoną, po to į kitą. Keliai neturi liesti grindų. Noriu pabrėžti, kad viso pratimo atlikimo metu, presas turi būti įtemptas. Padaryk po 15 kartų į abu šonus.
Kitas pratimas padeda lavinti ne tik šonus, bet ir sėdmenis, ir kojų raumenis. Atsigulk ant grindų šonu, korpusas tiesus, kojos ištiestos ir sukryžiuotos viena ant kitos. Apatinę ranką sulenk per alkūnę ir atsiremk į grindis. Kitą ranką ištiesk šalia kūno arba sulenk prie krūtinės.

Taip pat skaitykite: kaip teisingai daryti viršutinį įtempimą. Teisinga ir efektinga technika.
Iškvėpdama, prikelk korpusą taip, kad jis taptų viena linija. Tokią pozą išlaikyk tiek, kiek įmanoma. Labai svarbus momentas – pratimo darymo metu, būtina laikyti preso ir sėdmenų raumenis įtemptais. Jei to nepadarysi, teks visą krūvį pernešti į nugarą, kas labai nepatartina. Nepamiršk pakartoti šoninę „kartelę“ ir ant kito šono.

Kartelė

„Kartelė“ – puikus pratimas šonų liekninimui. Be to, šis pratimas gerai lavina presą, nugaros, sėdmenų ir kojų raumenis. Tam reikia atsigulti ant pilvo, sulenkti rankas per alkūnes ir atsiremti jomis į grindis, o kojų pirštais taip pat atsiremti į grindis. Toliau prikelk kūną nuo grindų. Atkreipk dėmesį į tai, kad kūnas sudarytų tiesią liniją. Tam reikia įtempti presą ir sėdmenų raumenis, kitaip – gali pažeisti nugarą. „Kartelės“ pozoje išbūk ne mažiau 20 sekundžių. Sulig kiekviena sekančia treniruote, laiką pailgink trimis sekundėmis, kol pasieksi bendrą laiką – 1,5 minutės.
Baigus treniruotę, būtinai 20 minučių atlik kardio pratimus: lengvas bėgimas, paplaukiojimas… Tai padeda atsikratyti poodinių riebalų

  • Autorius: Dietologija.lt
  • 5 kovo, 2016