Kaip paspartinti medžiagų apykaitą. Kaip pagerinti metabolizmą
Autorius: Dietologija.lt

Kaip paspartinti medžiagų apykaitą. Kaip pagerinti metabolizmą

Metabolizmastai mūsų organizmo medžiagų apykaita. Su amžiumi jis lėtėja, nu ko žmogus tampa pasyvesniu, jam kyla svoris, reikia papildomai vitaminų bei mineralų. Egzistuoja keli būdai, užkardantys šį procesą. Kaip pagerinti metabolizmą?

Pusryčiai – dienos pagrindas. Jie padeda išjudinti metabolizmą iki reikiamo greičio, ir likti visai dienai energingu ir žvaliu. Todėl stenkitės pusryčių nepraleisti. Jei pabudote ir nejuntate alkio, padarykite mankštą, atlikite vandens procedūras, išgerkite stiklinę vandens su citrina. O po to pusryčiaukite. Iki to laiko, alkio jausmas spės pasireikšti. Be to, valgymo procesas turi jus džiuginti. Todėl rytiniam valgymui išsirinkite savo mėgiamiausią valgį. Ir nepamirškite apie jo naudą: jis turi būti baltymingas, turėti savo sudėtyje ląstelienos ir sudėtinių angliavandenių, kurie reikalingi energijos gamybai.

Specialistai teigia, kad puiki alternatyva rytinei kavai – žalioji arbata. Joje yra kofeino ir katechinų, greitinančių medžiagų apykaitą. Šis stebuklingas gėrimas padeda greitai „pabusti“ ir stimuliuoja smegenų veiklą. Tiesa, egzistuoja nuomonė, kad žalioji arbata nerekomenduojama hipotonikams. Todėl reikia pasitarti su terapeutu.

Kaip pagerinti medžiagų apykaitą

Kokie turi būti pusryčiai lieknėjančioms. Idealūs pusryčiai Pusryčiai energijos šaltinis.…

Judėjimastai gyvenimas. Taip sakė dar senovėje. Ir šis posakis tiesiogiai sietinas su metabolizmu. Jį greitina kasdieniai pasivaikščiojimai ir fizinis aktyvumas. Ryte galima 10 minučių prasijudinti mankšta, o dieną ar vakare, maloniai pasivaikščioti po gryną orą. Šis patarimas itin aktualus ofiso ir kitiems sėdimo darbo atstovams. Į fizinio aktyvumo programą, galima įtraukti ir jėgos pratimus. Dėl to nebūtina lankytis sporto salėse. Galima apsieiti paprastais pratimais: pritūpimai, šuoliukai, atsispaudimai, svarmenys, pakilimas laiptais, bėgimas į kalną ir kt.

Dar vienas metabolizmo greitinimo būdas – atsisakymas cukraus. Reikalas tame, kad cukraus įsisavinimui, reikalingas magnis. Kuo daugiau suvartojate cukraus, tuo daugiau organizmui reikia magnio. Dėka šio proceso, sulėtėja metabolizmas ir pakrenta energijos lygis. Atsisakyti aplamai arba sumažinti jo suvartojamą kiekį būtina, jei siekiate sulieknėti.

  • Autorius: Dietologija.lt
  • 5 rugpjūčio, 2017