Kokios problemos iškyla, greitai sulieknėjus
Autorius: Dietologija.lt

Kokios problemos iškyla, greitai sulieknėjus

Vis meiliau šviečia saulutė ir šiltėja pavasario dienelės. Kailinukai ir paltai giliau sukabinėti į spintas, o lengvi drabužėliai paruošti dėvėjimui. Būna, kad kai kurie pernykščiai rūbai tampa ankštoki, o kartais ir visai ankšti; ir čia prasideda griežtos dietos ir alinančios treniruotės.

Žinoma, tokios lieknėjimo priemonės pagelbės, bet greito lieknėjimo pasekmės gali tapti sunkesnėmis, nei keli numesti kilogramai.

Nuolatinis nuovargis, mieguistumas, nesusikoncentravimas – ir tai ne pilnas sąrašas problemų, sietinų su griežtu kalorijų ribojimu.Nuo tokios dietos, visų pirma, kenčia smegenys, o tai reiškia – galvos skausmai, padidintas dirglumas, trukdymas sklandžiam darbui, o apie sportą – nesinori ir pagalvoti.

Medžiagų apykaitos sulėtėjimas. Kalorijų, vitaminų ir kitų maistinių medžiagų stygius, verčia organizmą taupyti rezervus, ko pasekoje, sulėtėja medžiagų apykaitos procesai, sutrinka virškinimo sistema, su visomis išplaukiančiomis pasekmėmis.

Inkstų problemos. Kaip žinoma, nors ir labai lieknas žmogus, bet turi vidines riebalų sankaupas. Vidiniai (visceraliniai) riebalai palaiko vidaus organus teisingoje padėtyje. Staigiai praradus jų kiekį, pirmoj eilėj gali nukentėti inkstai (gręsią jų nusileidimo tikimybė).

Odos, nagų, plaukų problemos. Jei maistinės medžiagos greitai sumažinamos, tai atsiliepia išoriniam žmogaus vaizdui. Oda tampa pilka ir blanki, pasireiškia odos ištempimai, kuriuos ne taip paprasta panaikinti. Gali gausiau slinkti plaukai, dingsta jų blizgumas ir apimtis, o tvarkingi nagučiai pradės sluoksniuotis ir lūžinėti.
Reprodukcinė funkcija taip pat gali nukentėti: gali pradingti menstruacijos ar išsivystyti kitokie moteriški negalavimai.

  • Autorius: Dietologija.lt
  • 20 gegužės, 2017