Kaip vartoti sėlenas, lieknėjant

Daugelis per žiemą priauga svorio ir, artėjant vasarai, darosi aktuli specialių dietų problema. Svarbu ne tik įtilpti į mylimą suknelę, bet ir nepakenkti dietomis sveikatai. Rekomendacijos, kaip vartoti sėlenas lieknėjimo tikslais, padės atsikratyti nereikalingų kilogramų, išvalyti organizmą ir optimizuoti medžiagų apykaitą.

Avižinės sėlenos: nauda

Avižinės sėlenos gana populiarios dietologų tarpe. Ir tai ne nuostabu – į antrinių avižų perdirbimo produktų sudėtį įeina daugelis aktyviųjų medžiagų, kurių yra pačiame grūde. Sėlenos turtingos polinesočiaisiais riebalais ir nepakeičiamomis amino rūgštimis, tame tarpe kaliu, jodu, geležimi, cinku: vitaminais A, B, E, C, PP, D ir kai kuriais kitais.

Tas faktas, kad daugeliui pavyksta sėkmingai sulieknėti, vartojant sėlenas, paaiškinamas tuo, kad jos, sąveikoje su skysčiais, sugeba padidinti savo apimtį iki 30 kartų, dėl ko sudaro sotumo jausmą žmogui, o be to – kalorijų kiekis nedidėja. Tai puikus absorbentas, kuris apsaugo organizmą nuo apsišlakavimo ir toksinų, pristabdo gliukozės išmetimus ir cholesterino kiekį. Mokslininkai įrodė: sėlenų dieta greitina medžiagų apykaitą, kas, savo ruožtu, įtakoja riebalų sudeginimą.

Sėlenų dieta. Kaip vartoti sėlenas, nuo ko pradėti?

Svarbiausia taisyklė – pratinti savo organizmą, prie ganėtinai grubių antrinių produktų, palaipsniui. Prieš vartojant jas, reikia užplikyti verdančiu vandeniu, o ataušus, nupilti skystį. Dabar sėlenas galima valgyti; pirmiau po arbatinį šaukštelį per dieną ir palaipsniui pereiti iki trijų valgomųjų šaukštų į dieną.

Sulieknėk sveikai su sėlenomis

Sulieknėk
Sulieknėk sveikai

Norint numesti kelis kilogramus svorio šlakų ir toksinų pašalinimo sąskaita, būna gana, mėnesio bėgyje, įdėti plikytų sėlenų į skystį ir vartoti pusryčiams. Optimalus tokio valgiaraščio variantas – nesaldžios sultys, jogurtas arba kefyras, su sėlenomis, vietoje kitų produktų. Nakčiai rekomenduojama išgerti rauginto pieno produkto stiklinę, su įmaišytu šaukštu sėlenų. Ne pamirškite vartoti daug geriamojo vandens, dietos metu.

Numesti 3 kg per pusę mėnesio, padeda dviejų savaičių dieta su sėlenomis, prie kurių palaipsniui priprasta. Šiuo atveju būtina 3 kartus į dieną, vartoti po 25 g avižinių sėlenų, užgeriant dvejomis – trimis stiklinėmis negazuoto vandens. Po to, 3 valandas, negalima vartoti maisto.

Tarp sėlenų vartojimo, leidžiama įvesti į racioną nesaldžių vaisių, daržovių, virtą ar troškintą žuvį, vištos krūtinėlę, liesą mėsą. Kaip gėrimus, neskaitant vandens, galima atsigerti nesaldžios žaliosios arbatos, sulčių, rauginto pieno produkto (kefyras, jogurtas, rūgpienis)

Avižinės sėlenos: kontraindikacijos

Kokios bebūtų sėlenos sveikos, negalima jų vartoti pernelyg ilgai ir dideliais kiekiais.Išsivalymo kursai neturi tęstis ilgiau 3 – 4 savaičių – yra rizika, kartu su toksinais ir šlakais, išeliminuoti iš organizmo ir naudingąsias medžiagas, dėl ko žymiai susilpnės imunitetas. Paminėtųjų dozių (3 valgomieji šaukštai) viršijimas, nors ir išskirstytas į tris kartus per dieną, gali turėti neigiamų pasekmių virškinamajam traktui, kadangi toks didelis skaidulų kiekis, būtų didelė apkrova žarnynui, dėl ko padažnėtų pilvo pūtimo simptomai ir neįsisavintos ląstelienos pašalinimas iš organizmo.

Taip pat sėlenų negalima vartoti, esant tokioms virškinamojo trakto patologijoms, kaip: opaligės, sąaugos, erozija, gastrito paaštrėjimas. Einant kažkokius medikamentinius kursus, reikia turėti omeny, kad sėlenos, dėl savo kietumo, trukdo vaistų įsisavinimui. Kaip teisingai vartoti sėlenas lieknėjant, gali parekomenduoti kiekvienas save gerbiantis dietologas, tačiau, pajutus kažką neįprasto organizme, reiktų kreiptis į šeimos gydytoją ar tos srities specialistą.

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *